Jesteś tutaj: Start / Świetlice / SADKOWO

SADKOWO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Świetlica Wiejska w Sadkowie

Sadkowo 55

78 - 220 Tychowo

Opiekun świetlicy - Agnieszka Skałecka

godz. otwarcia: poniedziałek - piątek 14.00 - 18.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuły

Przejdź do - ,,Ziemniaki Cudaki'' Sadkowo 2018

,,Ziemniaki Cudaki'' Sadkowo 2018

Podczas zajęć w świetlicy dzieci wykonywały prace na konkurs pt.,,Ziemniaki Cudaki''. Podstawowym materiałem był oczywiście ziemniak, do którego dodawano inne ozdobne materiały. Powstały fantastyczne ludziki, stworki, a także postacie z bajek.
 
Agnieszka Skałecka, opiekun świetlicy
 
15 października 2018
Przejdź do - Święto Pieczonego Ziemniaka 2018 w Sadkowie

Święto Pieczonego Ziemniaka 2018 w Sadkowie

 

 W piątek, 5 października przed świetlicą w Sadkowie odbyło się ,,Święto Pieczonego Ziemniaka’’. Dzieci poznały wiele informacji i ciekawostek na temat tego warzywa. Podczas gdy ziemniaki piekły się w grillu dzieci brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych w których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Pierwszą z nich   był ,,rzut ziemniakiem do celu’’, kolejną ,,wyścig z ziemniakiem na łyżce’’ i  ,,poszukiwanie ziemniaków’’. Wiele emocji dostarczyły także zawody w  ,,obieraniu ziemniaka’’     i w  ,, najdłuższa obierka’’. Natomiast młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne z ,,pieczątek ziemniaczanych’’ na które nanosiły farbę i stemplowały na kartki papierowe.  Podczas zabaw dzieci częstowały się przygotowanym słodkim poczęstunkiem.  Oprócz pieczonych ziemniaków dzieci degustowały frytki i  placki ziemniaczane.  Dzięki sprzyjającej pogodzie chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało, a naszym honorowym gościem ziemniaczanego święta była Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie Lucyna Michalak.      Święto  Pieczonego Ziemniaka przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Agnieszka Skałecka, opiekun świetlicy

13 października 2018
Przejdź do - Korale z jarzębiny

Korale z jarzębiny

 

Jesień to magiczny i pełen kolorów czas, natura zmienia się dynamicznie i inspiruje nas do tworzenia prac. Wykorzystując jej dary robiliśmy korale z jarzębiny.

 

Agnieszka Skałecka, opiekun świetlicy

15 października 2018
Przejdź do - Jesienny spacer - Sadkowo

Jesienny spacer - Sadkowo

 

Korzystając z uroków pięknej, złotej jesieni chodziliśmy na wycieczki piesze po okolicy. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego, podziwianie pory roku, jaką          jest jesień. Dzieci obserwowały jesień, rozpoznawały drzewa i ich owoce, poszukiwały dary jesieni. W czasie spaceru zbierały liście i tworzyły z nich kolorowe bukiety.

 

Agnieszka Skałecka, opiekun świetlicy

10 października 2018
Przejdź do - Pożegnanie wakacji 2018 w Sadkowie

Pożegnanie wakacji 2018 w Sadkowie

31 sierpnia 2018r. żegnaliśmy wakacje.W piątkowe popołudnie o godzinie 15.00 zaczęliśmy wycieczkę rowerową.Na początku rajdu zostały omówione szczegóły trasy i atrakcje czekające na cyklistów. Następnie liczną grupą udaliśmy się w trasę. Praktycznie cały rajd wiódł ścieżkami leśnymi co zapewniało bezpieczeństwo jadącym.Punktem docelowym była wieś Zastawa, gdzie zrobiliśmy postój na odpoczynek i pamiątkowe zdjęcia. Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Po przejechaniu ok.10 km bezpiecznie udaliśmy się o godz.16.30 na boisko sportowe w Sadkowie.Tutaj na dzieci czekał przygotowany słodki poczęstunek i dużo atrakcji. Dmuchane zamki i domki, malowanie twarzy, malowanie na streczu,puszczanie baniek mydlanych,przeciąganie liny.Ponadto dzieci piekły kiełbaskę w ognisku, a na zakończenie zostały częstowane lodami.Podczas festynu gościliśmy Burmistrza Tychowa Pana Roberta Falanę.Wspólnie spędzony czas sprawił dużą radość dzieciom oraz przybyłym gościom.Na twarzach uczestników były widoczne uśmiechy. To był wspaniały dzień !

 

Organizatorzy:

Opiekun świetlicy w Sadkowie

Sołtys Sadkowa

 

Agnieszka Skałecka, opiekun świetlicy

19 września 2018