Jesteś tutaj: Start / Sekcje / KLUB PODRÓŻNIKA

KLUB PODRÓŻNIKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Prowadząca - Lucyna Michalak

 Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca,  godzina 17.00  - 19.00

Świetlica GOK , II piętro.

 

Celem działalności Klubu jest:

- propagowanie idei turystyki aktywnej

- promowanie regionu Gminy Tychowo

- skupienie osób mających zainteresowania turystyczno – podróżnicze

- poszerzanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Gminy Tychowo

- promowanie miasta oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie

Cele są realizowane przez:

- organizowanie wycieczek, imprez plenerowych oraz wyjazdów do teatrów, opery itd.

- organizowanie prelekcji, pokazów slajdów i filmów podróżniczych

- współpracę z klubami o podobnym profilu działania

- organizowanie spotkań z podróżnikami,zarówno tymi znanymi, jak i mieszkańcami miasta i regionu.

Artykuły

Przejdź do - Klub Podróżnika - wycieczka do Wrocławia

Klub Podróżnika - wycieczka do Wrocławia

W dniach : 19 i 20 października 2019r. Klub Podróżnika działający przy Gminnym Ośrodku Kultury
w Tychowie, odwiedził Wrocław.

21 października 2019
Czytaj więcej o: Klub Podróżnika - wycieczka do Wrocławia
Przejdź do - Klub Podróżnika na Morawach i w Wiedniu

Klub Podróżnika na Morawach i w Wiedniu

 W dniach: 30 kwietnia – 4 maja 2019r. Klub Podróżnika działający przy Domu Kultury wybrał się na Morawy i do Wiednia. Morawski Kras urzekł nas pięknymi krajobrazami oraz śliczną Jaskinią Punkevni, gdzie niewątpliwą atrakcją okazał się spływ łódeczkami po podziemnej rzeczce Punkvi. Z wielką ochotą wjechaliśmy następnie kolejką linową na Przepaść Macocha.

Wiedeń nas oczarował. Zapamiętamy szczególnie: Wzgórze Kahlenberg, Hofburg z okazałym skarbcem, pałac i park  Schönbrunn. Mieliśmy tez okazję delektować się wiedeńska kawą i ciastem.

Na Morawach zobaczyliśmy ponadto: pałac  oraz ogrody w Lednicach, Slavkowo – miejsce bitwy „Trzech cesarzy”, Brno i Velehrad. Nie obyło się też bez wizyty w jednej z czeskich winnic, gdzie mogliśmy skorzystać ze specjalnie dla nas przygotowanej prezentacji na temat produkcji wina i nalewek, która połączona była z degustacją tych najlepszych. Było pysznie i … zabawnie.

Europa jest piękna! Podróże kształcą i wzbogacają nas niewątpliwie. Polecamy każdemu.

L. Michalak – Opiekun Klubu Podróżnika, Dyrektor GOK w Tychowie. 

10 maja 2019
Przejdź do - Klub Podróżnika w Warszawie

Klub Podróżnika w Warszawie

29 i 30 września 2018r. Klub Podróżnika działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tychowie odbył podróż do stolicy. Jak zwykle – głównym celem naszej podróży było ważne wydarzenie kulturalne. Tym razem był to Spektakl” Piloci” w Teatrze Roma. Wyruszyliśmy 29 września wczesnym rankiem.
W południe spotkaliśmy się z panią Przewodnik pod Kolumną Zygmunta III Wazy i wyruszyliśmy na zwiedzanie Starówki. Weszliśmy również na Zamek Królewski. Nie musimy nikogo przekonywać, że ten obiekt jest niezwykle ważny dla Polaków i należy go zwiedzić. Wieczór był pełen emocji. Spektakl muzyczny „Piloci” trwał ponad 2 godziny! I…szkoda, że tak szybko się skończył ???? Pełni wrażeń udaliśmy się wieczorny spacer po Centrum Warszawy. Następnego dnia zwiedziliśmy Łazienki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. W związku z wizytą przedstawicieli NATO w Warszawie oraz
 z powodu Maratonu, który odbywał się ulicami miasta, komunikacja po stolicy była bardzo utrudniona. Cóż – skorzystaliśmy z najnowszej nitki metra. To też było dla nas atrakcją???? Wróciliśmy do Tychowa późną porą, ale jak zwykle pełni wrażeń, z naładowanymi bateriami. Warszawa jest piękna! Teatr ROMA jest super!

L. Michalak- opiekun Klubu Podróżnika

9 października 2018
Przejdź do - Klub Podróżnika w Wilnie.

Klub Podróżnika w Wilnie.

Klub Podróżnika Majówkę spędził aktywnie. 28 kwietnia odwiedziliśmy Mikołajki i Augustów. 29 kwietnia zwiedziliśmy Zamek w Trokach na Litwie. Następnego dnia zauroczyła nas wileńska starówka. Odwiedziliśmy też cmentarz na Rossie. Tego co zobaczyliśmy, nie da się opisać. To trzeba zobaczyć:)
Zarówno ten, jak i każdy wyjazd Klubu Podróżnika jest finansowany w całości przez uczestników wycieczki.

L. Michalak, Dyrektor GOK w Tychowie.

8 maja 2018
Przejdź do - Klub Podróżnika GOK w Rogalinie i Poznaniu

Klub Podróżnika GOK w Rogalinie i Poznaniu


30 września 2017r. Klub Podróżnika działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tychowie wyruszył na wyprawę do Rogalina i Poznania. W Rogalinie zwiedziliśmy piękny pałac Raczyńskich, powozownię oraz ogrody ze słynnymi rogalińskimi dębami. Tego samego dnia wieczorem, obejrzeliśmy w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu balet „ Anna Karenina”. Pełni wrażeń czekaliśmy na kolejny dzień. Okazał się bardzo ciepły i słoneczny.
Z ochotą zwiedzaliśmy więc ponad trzy godziny Poznań w towarzystwie super przewodnika. Obejrzeliśmy najpiękniejsze miejsca Poznania, ze Starym Miastem w szczególności. Duże wrażenie wywarł na nas: Ratusz, Kościół Farny z okazałymi organami oraz tzw. budowle cesarskie. Ciekawym punktem podróży okazał się pobyt w Muzeum Rogalowym w Poznaniu. Chętnych do uczestnictwa w warsztatach nie brakowało. Nasi „podróżnicy” z zapałem wykonywali takie czynności jak: wyrabianie ciasta, krojenie, zawijanie rogali, wypełnianie farszem czy wreszcie – lukrowanie. Oczywiście najprzyjemniejsza była degustacja słynnych
w całej Europie rogali świętomarcińskich. Ile przywieźliśmy ich do Tychowa – niech pozostanie słodką tajemnicą

11 października 2017
Przejdź do - Klub Podrónika w Ciechocinku, Toruniu i Bydgoszczy

Klub Podrónika w Ciechocinku, Toruniu i Bydgoszczy

                                           

W dniach 29/30 kwietnia 2017r. Klub Podróżnika działający przy GOK odbył kolejną wycieczkę. Tym razem zwiedziliśmy: Ciechocinek , Toruń oraz Bydgoszcz.  W Ciechocinku odbyliśmy spacer na słynnym deptaku przy tężniach solankowych. W Toruniu odwiedziliśmy bardzo atrakcyjne Żywe Muzeum Piernika , gdzie poznaliśmy tajniki wypieku pierników. Bardzo dobrze się tam bawiliśmy. Kolejny dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Bydgoszczy. Okazała się ona bardzo urokliwa. Zachwyciła nas Katedra, Fontanna „Potop” oraz piękne kamienice. Odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu. Skorzystaliśmy oczywiście również z okazji, że właśnie rozpoczął się XXIV Bydgoski Festiwal Operowy. W Operze Novej trzy godzinna ucztę dla duszy zapewniła nam sztuka  ”Wesele Figara”. Scenografia, stroje
 i wykonanie wywarły na nas ogromne wrażenie! Wróciliśmy do Tychowa z planami na kolejne eskapady.

L. Michalak, opiekun Klubu Podróżnika.

10 maja 2017
Przejdź do - Klub Podróżnika na Kaszubach

Klub Podróżnika na Kaszubach

Klub Podróżnika działający przy naszym Ośrodku Kultury przebywał w dniach 10 i 11 września na Kaszubach. Zwiedziliśmy: skansen kultury kaszubskiej we Wdzydzach, Szymbark oraz Gdańsk. Ukoronowaniem wypadu było wyjście do Teatru Muzycznego w Gdyni na przedstawienie: Notre Dame de Paris. Pomimo zmęczenia, wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i zrelaksowani.

                                                                                                                                                            Lucyna Michalak

13 września 2016

Klub Podróżnika na Koncercie Adama Sztaby

11 października 2015 r. to data kiedy Klub Podróżnika działający przy Gminnym Ośrodku Kultury
w Tychowie zorganizował  pierwszą wyprawę. Udaliśmy się do Koszalina na Koncert z okazji 10 lat Orkiestry Adama Sztaby. Z orkiestrą wystąpili: Kasia Wilk, Piotr Cugowski, Natalia Kukulska oraz Adam Badach.

13 października 2015
Czytaj więcej o: Klub Podróżnika na Koncercie Adama Sztaby