Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie Luis,%20Luis,%20reż.%20José%20Carlos%20Castaño,%20Hiszpania%202015,%2011%20min.%20Luis%20to%20wyjątkowa%20osoba.%20Ma%20w%20sobie%20magię,%20radość,%20współczucie%20i%20umiejętności,%20które%20może%20rozwijać%20w%20swoim%20codziennym%20życiu%20oraz%20na%20arenie%20sportowej.

MAŁY FESTIWAL FILMOWY - TY I JA - w GOK w Tychowie

 

Mały Festiwal Filmowy TY i JA - 05.09.2018 r.

sala widowiskowa GOK w Tychowie

godz. 9.00 i 11.00

- projekcja filmu „Luis, Luis” (11 minut)

przedstawienie teatralne „A niech to gęś kopnie” (60 minut)

dla szkoły podstawowej

Wstęp wolny !

………………………………………………………………………………………………………….

Mały Festiwal Filmowy TY i JA  - 06.09.2018 r.

sala widowiskowa GOK w Tychowie

godz. 10.00

- projekcja filmu „Oko Minotaura” (45 minut)

dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

godz. 17.00

- projekcja filmu „Oko Minotaura” (45 minut)

dla mieszkańców

Po projekcji – Panel dyskusyjny – Niepełnosprawni bez barier

Wstęp wolny !

………………………………………………………………………………………………………….

Mały Festiwal Filmowy TY i JA  - 07.09.2018 r.

 sala widowiskowa GOK w Tychowie

godz. 18.00

projekcja filmów dla mieszkańców:

- „Nie ukryjesz się przed prawdą”

- „Niebo jest wszędzie niebieskie”

przedstawienie teatralne „A niech to gęś kopnie” (60 minut)

Wstęp wolny !

 

 

21 sierpnia 2018
Powiększ zdjęcie

"Kochane Lato" 2018

10 sierpnia 2018 r. przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie odbyła się cykliczna impreza plenerowa -  Kochane Lato.  Tym razem motywem przewodnim było hasło: Latem bawimy się w glinie, wiklinie i piankolinie. Tak też było. Przygotowano warsztaty garncarskie i wikliniarskie. Można było zrobić na kole garncarskim dzbanki, wazoniki, kubeczki i inne wyroby. Pan wikliniarz natomiast pomagał wykonać ozdoby z wikliny oraz koszyki różnych rozmiarów. Dzieci i dorośli z zainteresowaniem poznawali tajniki rękodzieła. Powodzeniem cieszyły się również zajęcia kreatywne prowadzone przez pracownice naszego Ośrodka Kultury: malowanie na streczu, zabawa piankoliną, malowanie foremek gipsowych. Stoiska były oblegane przez dzieci! Nie zabrakło oczywiście malowania twarzy. Tu kolejka oczekujących, jak zwykle była najdłuższa. Można było skorzystać również z urządzeń dmuchanych oraz oferty gastronomicznej. Niewątpliwą atrakcją okazał się występ magika – iluzjonisty, który oprócz czarów przywiózł do Tychowa dużą dawkę pozytywnej energii i humoru, który udzielił się wszystkim uczestnikom imprezy.
Z oferty kulturalnej skorzystały, jak co roku, dzieci ze świetlic Gminy Tychowo, które przyjechały wraz z opiekunkami.

Bardzo dziękuję: Burmistrzowi Robertowi Falanie za pomoc i udział w imprezie, Karolinie Szyderskiej i Gminnej Komisji Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi za wsparcie finansowe, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie za trud włożony
w przygotowanie imprezy, pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Gospodarki Komunalnej za pomoc w przygotowaniach oraz transport dzieci ze świetlic Gminy Tychowo,  Kierownikowi i Funkcjonariuszom Posterunku Policji w Tychowie za czujność nad bezpieczeństwem uczestników zabawy, Firmie Blinex, Sołectwu Wicewo oraz Panom: Andrzejowi Dąbrowskiemu, Leszkowi Arkusińskiemu za współpracę i atrakcyjne przygotowanie warsztatów. Wyrazy podziękowania kieruję też w stronę Firmy Mozart Magic – Jerzy Śliwa.

Cieszymy się, że Państwo nam zaufali i zechcieli skorzystać z naszej oferty. Zabawa była przednia! Zapraszamy za rok!

L. Michalak, Dyrektor GOK w Tychowie.

Fot. Maciej Rutkowski

13 sierpnia 2018
Powiększ zdjęcie

II Transgraniczne Spotkania z Kulturą w Tychowie

21 lipca 2018 r. obchodziliśmy w Tychowie II Transgraniczne Spotkania z Kulturą, w ramach których odbył się XVIII Przegląd Zespołów Ludowych „Tychowo na Ludowo”. Przedsięwzięcie zrealizowano przy dofinansowaniu Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).Funduszu Małych Projektów Interreg V A. Naszą Gminę odwiedziła delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Neverin z Burmistrzem Peterem Böhm ...

7 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: II Transgraniczne Spotkania z Kulturą w Tychowie